День української писемності та мови

До Дня української писемності і мови українське радіо щорічно проводить Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.
Учні 9-11 класів та вчителі Черницького ЗЗСО долучилися до написання диктанту, який єднає всіх навколо мови.
Кожен учасник мав можливість не лише перевірити свою грамотність, а й відчути себе частинкою загальнонаціональної акції. Радіодиктант дарує особливе відчття причетності до творення спільної справи.

“Українська мова – мова єднання”

Досвід людства впродовж тисячоліть переконливо доводить, що мова об’єднує народи в нації і зміцнює держави. Тому 7 листопада учнів 10 класу Черницького ЗЗСО запросили до бібліотеки народного дому с. Черниця на годину єдності “Українська мова – мова єднання”. Бібліотекар Зрайло М.В. увазі молоді представила документальний фільм про тернистий шлях української мови до її визнання. Марія Василівна організувала тематичну виставку художньої, наукової літератури про українську словесність. Учні із задоволення взяли участь у мовній вікторині “У рідному слові велика сила”. Молоді люди читали вірші укранських поетів, згадували прислів’я та приказки про мову. Наприкінці вчитель української мови та літератури Владковська І.А. пригадала геніальні слова Л. Костенко: “Нації вмирають не від інфарктів, спочатку їм відбирають мову”.
У читацькому залі линув сміх та мелодія українського слова. І на душі ставало неймовірно радісно, що українська мова є.